BIO CLA CLARINOL 1000 mg, 60 kapsúl

 

Konjugovaná kyselina linolová

Dostupnosť Skladom
€9,50    
Značka Stepan Company
Kategória Výživové doplnky
 
  • Znižuje množstvo telesného tuku tým, že zabraňuje jeho kumulácii v tukových bunkách
  • Podporuje spaľovanie tuku, tým že tuk sa využíva ako prednostný zdroj energie pri fyzickej námahe
  • Podporuje tvorbu čistej svalovej hmoty
  • Zlepšuje v tele pomer tuk/svalovina, čím pomáha zlepšovať a formovať tvar tela
  • Zabraňuje JO-JO efektu
  • Zlepšuje silu a vytrvalosť, spaľuje vnútorný svalový tuk

 

CLA (konjugovaná kyselina linolová) je prirodzene sa vyskytujúca mastná kyselina a je bežnou súčasťou našej stravy. Nachádza sa totiž prirodzene v hovädzom mäse, mlieku, syroch, avšak jej koncentrácia z týchto prirodzených zdrojov je príliš nízka na to, aby dokázala vyvolať pozorovateľné pozitívne účinky (odhaduje sa, že cez stravu prijmeme 160-430 mg CLA denne, kdežto klinicky pozorované pozitívne účinky sa prejavujú až v koncentráciách 2 – 3 g). Pozitívne efekty CLA boli objavené až pomerne nedávno, keď sa v roku 1985 v pečenom hovädzom mäse hľadala látka s protinádorovým účinkom.

Ako CLA znižuje telový tuk?

CLA inhibuje aktivitu enzýmu lipoprotein lipáza (LPL), ktorý je zodovedný za prenos tuku z krvi do tukových buniek, čím sa zablokuje ukladanie tuku v tukových bunkách. CLA zároveň stimuluje spaľovanie existujúceho tuku (lipolýza) a znižuje počet existujúcich tukových buniek (apoptóza).

Ako CLA podporuje v tele svalovú hmotu?

CLA zvyšuje aktivitu enzýmu CPT (karnitín palmitooil transferáza), ktorý sa nachádza v svalovine a ktorý je zodpovedný za transport tuku do „bunkových elektrární“ tzv.  mitochondrií, kde sa spaľuje na energiu. Fyzická aktivita urýchľuje prenos tuku z krvi do svalov (ukladanie tuku je totiž zablokované), kde sa prednostne spaľuje, čím dodáva svalom energiu na výkon a rast.

Dávkovanie: na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča 3 g (3 tobolky)  Clarinolu denne v kombinácii s fyzickou aktivitou a zdravým životným štýlom. Pozitívne účinky sa prejavia po 8 – 12 týždňoch pravidelného užívania.

CLARINOL vyrába holandská firma Stepan Speciality Products LLC v najväčšej fabrike na produkciu CLA na svete. Ako surovina sa používa bylina Svetlica farbiarska (Carthamus tinctorius L., tiež turecký šafrán), ktorá prirodzene obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny linolovej, z ktorej sa CLA vyrába. CLA sa vyskytuje vo viacerých možných izoméroch, z ktorých len izoméry c9 t11 CLA a t10 c12 CLA sú biologicky účinné. Všetky klinické a bezpečnostné štúdie boli navyše robené pri pomere týchto izomérov 50:50. Stepan kvôli patentovanej technológii  je momentálne jediný svetový výrobca, ktorý dokáže zaručiť vysokú koncentráciu a pomer týchto aktívnych izomérov . To je hlavný dôvod, prečo má Clarinol výnimočné postavenie na stále sa zväčšujúcom trhu s CLA. Viac informácií o klinických štúdiách ako aj o samotnom Clarinole si nájdete na stránke www.clarinol.com

Iné CLA vzorky                                 Clarinol

 

ŠPECIFIKÁCIA PRODUKTU:

CLARINOL A80 CAPSULES

Zloženie: CLARINOL® A-80, 1000 mg,  www.clarinol.com

Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsule 2-3x denne s jedlom. Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekračovať.

Minimálna trvanlivosť:  do dátumu uvedeného na prednej strane obalu Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

Upozornenie: Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhradapestrej stravy. Negatívne účinky nie sú známe. Uchovávajte mimo dosahu malých detí dosahu malých detí.

Priemerné nutričné hodnoty: Energetická hodnota na 1 kapsulu: 46kJ/11cal, Bielkoviny: 0,26 g, Tuky: 1 g, Sacharidy: 0,12  g