Hydrolyzovaný morský/rybí kolagén PEPTAN, 300g

 

♥PREMIUM♥

100 % čistý enzymaticky štiepený kolagén z morských rýb (vo forme ľahko stráviteľných peptidov)

Výživový doplnok pre zdravé a silné vlasy, nechty, kosti a kĺby. Zmierňuje účinky starnutia.

Dostupnosť Skladom
€13,50    
Značka Rousselot
Kategória Výživové doplnky
 

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele.  Zabezpečuje súdržnosť, pružnosť, elasticitu a regeneráciu pokožky, je hlavnou organickou zložkou chrupaviek, šliach, kĺbov a kostí a nachádza sa tiež v nechtoch či vlasoch. Telo si endogénnou syntézou dokáže vytvárať vlastný kolagén, tento proces však vekom stráca na účinnosti. Aj preto pokožka časom stráca elasticitu, začnú sa vytvárať vrásky, kĺby neznesú takú námahu ako v mladosti, kosti sa ľahšie zlomia. Kolagén má veľmi špecifické zloženie aminokyselín a je dokázané, že pravidelným príjmom týchto špecifických aminokyselín sa dokáže znova naštartovať endogénna syntéza nášho vlastného kolagénu. Peptan je enzymaticky štiepený tak, aby ponúkal nášmu telu práve tieto špecifické aminokyseliny, v optimálnom pomere a s čo najvyššou biovyužiteľnosťou.

Peptan je enzymaticky hydrolyzovaný kolagén od francúzskej firmy Rousselot. Peptan je unikátny výbornou rozpustnosťou a tým, že je takmer neutrálnej chuti. Práve na tieto dve vlastnosti sa okrem biologickej funkčnosti Francúzi pri vývoji Peptanu zamerali. Práve preto je možné Peptan pridať do akéhokoľvek jedla alebo jednoducho rozpustiť vo vode alebo v akomkoľvek nápoji bez toho, aby ovplyvnil ich chuť a konzistenciu. Peptan je vlajkovou loďou firmy Rousselot, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe želatíny a hydrolyzovaného kolagénu. Účinky Peptanu boli súčasťou mnohých klinických štúdií, o ktorých sa môžete dočítať na stránke www.peptan.com.

Odporúčané dávkovanie je 7-10 g (1 PL) denne, ktorú jednoducho rozpustíte vo vode. (Odporúčam pridať citrónovu šťavu) Kolagén možno užívať dlhodobo, jedná sa o celkom prírodnú, pre ľudskú výživu prirodzenú látku.

  • Krása zvnútra – podporuje štruktúru pokožky, zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu, pomáha vlasom a nechtom
  • Šport a špeciálna výživa – prevencia pohybových problémov po fyzickej námahe, podporuje svalovú regeneráciu, redukuje riziko zranení spôsobených nadmerným namáhaním pohybového ústrojenstva
  • Zdravé starnutie – prevencia osteoartritídy, osteopenie, sarcopenie, zdravie kostí, kĺbov, prevencia bolesti krížov, zdravý pohybový aparát,
  • Chudnutie - je to čistý proteín, a tak ako každý proteín zvyšuje pocit nasýtenia

 

KRÁSA ZVNÚTRA

Kolagén je hlavnou zložkou pokožky, predstavujúc 70 až 80 % jej suchej hmotnosti. Podporuje jej štruktúru a zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu. Hoci je Peptan súčasťou aj mnohých hydratačných a regeneračných krémov, výskumy ukázali, že naštartovanie endogénnej syntézy nášho vlastného kolagénu je pre pokožku podstatne účinnejšie. Ukázalo sa, že pravidelný denný príjem Peptanu vylepší štruktúru pokožky a jej vzhľad už za jeden mesiac.

http://www.peptan.com/en/peptan-for-professionals/peptan-beauty/scientifically-proven/

ZDRAVÉ STARNUTIE

Osteoartritída je ochorenie kĺbov charakterizované degeneratívnym poškodením kĺbovej chrupavky. Podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) až 10 % mužov a 18 % žien po päťdesiatke trpí osteoartritídou. Významné zlepšenie zdravia kĺbov po pravidelnom užívaní Peptanu bolo dokázané klinickými testami.

The significant joint health benefits of taking Peptan has been demonstrated in a  clinical study (Jiang et al. 2014)

Osteopénia sa používa na označenie nízkej hustoty kostnej hmoty, čo zvyšuje riziko aj náhodných zlomenín. Osteopénia je začiatočným štádiom osteoporózy. Až 90 % organickej hmoty kostí tvorí kolagén. Peptan stimuluje v kostiach produkciu kolagénu kostnými bunkami osteoblastami, čo vedie k rastu nového kostného tkaniva. Tento účinok sa prejaví pri pravidelnom užívani 8 – 10 g Peptanu denne.

Peptan has in addition been scientifically proven to promote bone mass density and increase bone strength in in-vivo studies. (Guillerminet  et al. 2010, 2012)

Sarcopenia je strata svalovej hmoty podmienená vekom a je spojená s nárastom tukového tkaniva a stratou sily. Konzumácia adekvátneho množstva proteínov je kľúčovou pri potláčaní sarcopenie. Viacero štúdií ukázalo, že Peptan, ako čistý proteín, ktorý je ľahko stráviteľný a absorbovateľný, podporuje svalovú regeneráciu a má preventívny účinok proti strate svalovej hmoty.

Collagen peptides  are easy to digest and absorp ,which makes them suitable for elderly and or sports/fitness people

ŠPORT A ŠPECIÁLNA VÝŽIVA

Proteíny sú kľúčové pre budovanie svalovej hmoty a regeneráciu svalstva po športovom výkone.  Peptan je ľahko stráviteľný, rýchlo absorbovateľný,  s vysokou biovyužiteľnosťou. Oproti iným typom proteínov navyše v roztoku nevytvára takmer žiadnu viskozitu (nápoje nezahusťuje) a je neutrálnej chuti, takže sa dá bez problémov užívať aj v pomerne vysokých koncentráciách. Peptan obsahuje až 20 % glycínu a 8 % arginínu, kľúčových aminokyselín pre tvorbu kreatínu, ktorý je v tele nevyhnutný pri športových výkonoch vysokej intenzity, pretože úzko súvisí so zásobovaním tela energiou. Peptan navyše redukuje riziko zranení spôsobených nadmerným namáhaním pohybového ústrojenstva.

http://www.peptan.com/en/peptan-for-professionals/peptan-nutrition/scientifically-proven/

CHUDNUTIE

Peptan je čistý proteín, obsahuje 0 % tuku a 0 % sacharidov. Proteíny sú známe tým, že zvyšujú pocit nasýtenia, čím pomáhajú znížiť príjem potravy. Štúdie ukázali, že Peptan je z tohoto pohľadu ešte účinnejší ako proteíny z iných zdrojov (kazeín, sója alebo srvátkový proteín). Peptan môže mať významný dopad na kontrolu apetítu, hlavne keď je kombinovaný s inými proteínmi a zníženým príjmom tukov a cukrov.

http://www.peptan.com/en/peptan-for-professionals/peptan-nutrition/scientifically-proven/

Zloženie: Čistý enzymatický hydrolyzovaný kolagén z morských rýb

Odporúčané dávkovanie: 8-10 g (1PL ) denne. Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekračovať.

Návod na použitie: Uvedenú dávku rozmiešať vo vode alebo v inom nápoji a po rozpustení vypiť. (Odporúčam pred vypitím nechať rozpustený kolagén v pohári pár minút odstáť, vyparí sa tak jeho typická ,,kolagénová aróma). Pre lepšiu vstrebateľnosť sa odporúča užívanie kolagénu s vitamínom C (môžete pridať šťavu z citróna, alebo užite vitamínový preparát).

Minimálna trvanlivosť:  do dátumu uvedeného na prednej strane obalu Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C

Upozornenie: Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Negatívne účinky nie sú známe. Uchovávajte mimo dosahu malých detí dosahu malých detí.

Priemerné nutričné hodnoty: Energetická hodnota na 100g: 1530 kJ/360cal, Bielkoviny: 90%, Tuky: 0 %, Sacharidy: 0 %

Hmotnosť 0.3 kg