Pre koho je určené užívanie kolagénu?

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele. Zabezpečuje súdržnosť, pružnosť, elasticitu a regeneráciu pokožky a je hlavnou zložkou chrupaviek, šliach, kĺbov a kostí, nachádza sa tiež v nechtoch a vlasoch. Vekom  však množstvo kolagénu v našom organizme klesá a preto je vhodné ho doplňovať prostredníctvom vhodných doplnkov výživy. Najefektívnejšou formou je hydrolyzovaný kolagén.

Hydrolyzovaný kolagén PEPTAN ako čistý proteín je ľahko stráviteľný a absorbovateľný v našom organizme. Jeho užívanie je vhodné najmä pre športovcov a  ľudí fyzicky aktívnych, lebo slúži ako prevencia pohybových problémov po fyzickej námahe a podporuje svalovú regeneráciu.

Príjemným bonusom pri užívaní je hydratovaná, svieža pokožka, pretože hydrolyzovaný kolagén podporuje jej štruktúru, zabezpečuje jej elasticitu a pružnosť. Zároveň podporuje zdravie vlasov a zabezpečí Vám pevné nechty, ktoré sa nebudú štiepiť.

Zároveň je vhodný aj pre starších ľudí, respektíve ľudí, ktorí chcú zdravo zostarnúť, je prevenciou osteoartridídy, osteopenie, sarcopenie, podporuje zdravie kostí, kĺbov a zdravie celého pohybového aparátu a je vynikajúci ako prevencia bolesti krížov.

Hydrolyzovaný kolagén Peptan má výbornú rozpustnosť a neutrálnu chuť. Je možné ho pridať do akéhokoľvek nápoja. Dôležité je užívať ho pravidelne a potom sa jeho priaznivé účinky prejavia do 3 mesiacov.